Úryvok z knihy Juliet a tá druhá

Moju posledne vydanú knihu Juliet a tá druhá som začala písať trikrát a po každý krát som ju uzavrela ako tematicky viac odvážnu, než si trúfam napísať. Potom mi jedna priateľka poradila, nech sa riadim svojim vyšším ja a nechám plynúť témy, ktoré mi prichádzajú. Odcestovala som za staršou dcérou, v tom čase bola na študijnom pobyte v Maastrichte a tam to všetko začalo. Sprevádzali ma znamenia a signály, ktoré sa nedali nevidieť a nepočuť. Po návrate som začala písať odznova a rozpamätávala som sa na všetky múdrosti, ktoré so mnou zdieľali ženy a vedmy, aké som dovtedy stretla.

Juliet a tá druhá je moje rozpomínanie, malá kniha plná rozhovorov, ktoré sa odohrávajú počas ciest takmer po celej našej krajine. Juliet a Sára spolu hovoria o všetkom, čo má v živote ženy hlbší zmysel. Najviac o ženskej energii a ženskej sexualite. Veľmi jemná a citlivá erotika v ezoterike.

Úryvok z knihy Juliet a tá druhá – z knihy o ženskej energii, ženskej sexualite, o erotike v ezoterike čítať ďalej

Rozhovor pre Regionpress o knihe Juliet a tá druhá

Je dôležité dopriať si lásku k sebe samej…

Zrejme si mnohí spomeniete na Momenty zo života vydatej ženy či knihu Ukážem Ti Slovensko. Tentoraz však Gabika Revická prekvapila svojich čitateľov malým dielom, ktoré síce opäť nazrie aj do života vydatých žien, predovšetkým je však inšpiráciou a zhmotnením všetkého, čo sa autorke na ženách páči.

Doteraz sme boli zvyknutí na knihy o Slovensku a o knihách zo života vydatej ženy, Juliet a tá druhá je však ľahko erotickým dielkom. Kde pramení táto zmena vo Vašej tvorbe?
– Myslím si, že zmena pramenila z mojej vnútornej potreby…
Máme to chápať tak, že Vám v živote chýba erotika?
-Práve naopak, skôr som mala potrebu zdieľať rozmery sexuality. Všetci sme sexuálne bytosti a o určitých témach máme stále problém hovoriť. Zvažovala som, či sa tejto téme v knihe budem venovať pod mojím menom alebo zvolím radšej pseudonym. Nakoniec ma však jedna z mojich blízkych priateliek povzbudila a podporila v tom, aby som Juliet napísala pod svojim menom. Práve ona pokrstí Juliet.
A kedy sa bude krstiť?
-Už čoskoro (koncom marca) ju počas jedného významného sumitu o ženstve pokrstí Slávka Halčákková a krstiť sa bude hlinou z Avalonu, hlinou zo Slovenska a tiež s esenciou z materského mlieka.
Prečo materským mliekom, tomu rozumiem, ale prečo práve hlina z Avalonu?
Je to dlhší príbeh, v skratke ide o to, že som spoznala kňažnú z Avalonu, ktorá je vyznavačkou bohyne a som ňou do veľkej miery inšpirovaná. Je to podľa mňa neobjavená téma, pre mňa skutočné reálne rozpomínanie. Zatiaľ mi to pripadá tak, že všetko, čo som sa od kňažnej dozvedela, som dávno vedela, len som to nevedela pomenovať.
Čo napríklad?
-Všetko, čo súvisí s jedinečnosťou každej ženy, s bohyňou v jej vnútri, s jej krásou, sexualitou, ženskosťou a zmyselnosťou.
Kniha o Juliet je pomerne útlym dielkom, na prvý pohľad si človek povie, že knihu za večer „zhltne“, nakoniec to však nie je možné. Čitatelia sú donútení sa pri čítaní zastaviť a zamyslieť sa. Bol to zámer?
-Nemala som zámer, nechala som sa viesť. Neriadila som sa žiadnymi technikami písania, hoci mám za sebou veľa podobných tréningov, jednoducho som prijímala myšlienky ako prichádzali. Viedla ma práve Juliet.
Nakoľko je teda Juliet reálnou postavou?
-Nápad, použiť postavu mojej Juliet sa naozaj zrodil na letisku v Belgicku, keď som sa vracala od dcéry z Maastrichtu. So Sárou je to trochu inak.
A nakoľko je Juliet totožná s Vami?
-Absolútne sa s ňou stotožňujem.
A čo Sára, je to skutočná žena zo skutočného sveta?
-Túto otázku dostávam pomerne často od čitateliek. Sára je pre mňa zhmotnením všetkého, čo sa mi na nás ženách páči.
Teda aj jej bisexualita?
-Asi áno. Hoci je to to, čo je na hlavnej postave menej dokonalé, rada by som raz takúto komplexnú Sáru stretla aj v reálnom živote.
V knihe má Sára svoju milenku Lauru, ani táto postava nie je skutočná?
-Laura Filipová je reálna, naozaj píše pod týmto menom a vďaka svojej odvážnej téme je dosť atraktívna.
Bude mať Juliet svoje pokračovanie?
-Zatiaľ neviem, nechávam to na pocity. Závisí to trochu od mojej blízkej cesty do Avalonu.
Keďže je Juliet aj o láske či príťažlivosti medzi dvoma ženami, nedá mi neopýtať sa, či máte aj Vy reálnu sexuálnu skúsenosť so ženou?
-Keby som ju mala, neviem, či by som sa k nej verejne priznávala.
A čo povedal na Juliet Váš manžel?
-(Smiech…) Keď si prečítal rukopis, povedal: Celkom dobré, ale mohla by si to spikantniť. Mne sa to k Juliet nehodilo, chcela som, aby zostala jemnou, nežnou. A podľa ohlasov sa to zrejme podarilo.
Čakali ste takýto dobrý ohlas?
-Neviem, či som mala nejaké očakávania, momentálne sa Juliet už prekladá do angličtiny, čo považujem za úspech. Hlavne som chcela inšpirovať ženy k uctievaniu samých seba, aby nezabúdali, aké je dôležité dopriať si lásku k sebe samej a prijať svoju vnútornú bohyňu. Svet bude potom určite krajší. A nielen ten ženský…

Zora Kováčová
regionPRESS
Foto: archív GR

Čo povedali o mojich knihách známe osobnosti?

Ak za posledné obdobie niečo pohlo mojím srdcom, tak je to určite kniha MOMENTY ZO ŽIVOTA VYDATEJ ŽENY od Gabriely Revickej. Je to výborne napísaná úprimná spoveď ženy, matky, milenky, podnikateľky a vnímavej pozorovateľky. Autorka odvážne a vtipne odkrýva hodnoty, ktoré sú dnes veľmi vzácne a ktoré táto spoločnosť omylom pochováva. Gabika prináša “vzácne veci”, ktoré sa už nenosia, ale vďaka nej sa dúfam znovu začnú! Témy ktorých sa dotkla sú osobné a tak čisté, že som sa miestami smiala a aj som si poplakala. Naskakovali mi pri nej zimomriavky. Toto je krásna, bláznivá, dojímavá a mne veľmi blízka kniha! Gabika je pre mňa slovenský Fulghum! Gabika je “Esencia divokej ženy!”:-)

Slávka Halčáková, herečka


Našla som sa v toľkých situáciách a bolo mi dobre čítať niečo, čo mi bolo také blízke. Krásne opísané hlboké pocity, okamihy lásky, objatí aj humor… Teraz, po 38 rokoch manželstva, keď som vo svojich rôznych manželských situáciách, len sa sem-tam usmejem a poviem si – to by bol super moment pre Gabikinu ďalšiu knihu a hneď sa mi situácie, ktoré mi predtým prekážali zdajú oveľa ľahšie. Ďakujem za pohľad do súkromia a myšlienok, za priblížené momenty vo vzťahoch k deťom, ktoré som ja nikdy nemala. Prajem veľa úspechov v ďalších knihách a tvorení.

Zlatka Stubbs, profesionálna koučka,
ambasádorka podnikateliek v dvoch krajinách (Slovensko a V. Británia),
(zakladajúca členka Slovenskej asociácie koučov)


Momenty zo života vydatej ženy ma na moment (prečítala som ju raz dva, preto na moment) vtiahli do sveta, ktorý mám rada, pretože Gabi poznám a viem, že je to osoba aj so zmyslom pre nezmysly.   Zoznámili nás vo Fun rádiu a na babských jazdách, na ktoré je odborníčka. Čo sa rieši na takých babských jazdách nájdete aj v tejto knihe, poukazuje na veci , ktoré si po  prečítaní Momentov zo života vydatej ženy možno začnete viac všímať. Alebo menej?

Didiana, Fun radio


Keď som v roku 2007 vydal knihu „Návod na manželstvo“, bola to po dlhých rokoch prvá kniha venujúca sa tomuto základnému fenoménu nášho života u nás. Americký publicista David Brooks nedávno v The New York Times komentoval desaťročný výskum, ktorý potvrdil, že manželské šťastie a harmónia je zďaleka tým najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim náš stav osobnej pohody a teda aj zdravie a dlhovekosť. Ak je to pravda, ako je teda možné, že u nás sa o tom ako dosiahnuť tú harmóniu v partnerskom súžití píše tak málo kníh? Preto verím, že najnovšia knižka Gabriely Revickej prináša ďalší užitočný príspevok pre čitateľov. Každý nový pohľad na túto večnú tému je vítaný!

Gustáv Murín


Mám rád ženy, ktoré si popri výchove detí a manželov nájdu čas aj na tvorbu. Gabika Revická očividne k takýmto ženám patrí. Spoznal som ju cez jej Momenty zo života vydatej ženy. Nielenže som sa výborne zabavil, ale dozvedel som sa mnoho poučného a tušeného zo života vydatej ženy. Po prečítaní knižky mi prišlo ľúto, že som ju nemal v rukách pred štyridsiatimi rokmi, keď som sa ženil. Nevadí, budem toto veselé, úprimné a vtipné čítanie odporúčať mojim priateľom. O ženskú čitateľku iste núdzu mať nebude.

Jozef Banáš, spisovateľ

čítať ďalej

Babičkin svet

Babičkin svet je iný. Pomalší. Chcela som ju odfotiť, predstavovala som si, z ktorého uhla by som spravila najlepší záber, ale nešlo to. Pripadala som si ako podvodník s časom. Budem si prezerať jej fotografiu a ona tu už nebude… Radšej by som ju namaľovala. Aj keď neviem maľovať. Taká je krásna. Ako…

čítať ďalej

Babička

Keď som prišla minule od babky domov, dostala som chuť na lekvárový chlieb. Ako malí sme sa takmer každú sobotu hrávali s bratrancami na babkinom dvore. Na olovrant nás vždy zavolala dnu. Na hrubo odkrojený krajec chleba s pravým maslom a marhuľovým lekvárom. Pri spomienke na babkine chleby som odložila višňový lekvár do…

čítať ďalej

Bábovka

Prvá časť Čakali sme návštevu. Urobila som obložené misy, ale nič sladké sme doma nemali. Cítila som potrebu uspokojiť svoje kreatívne chúťky, a tak som po veľmi dlhom čase upiekla bábovku. Ignorovala som recept, pretože nemám rada nemenné a neformovateľné jedlá. Ich príprava ma nenapĺňa pocitom tvorivosti. Z lásky ku kakau som ho prisypala…

čítať ďalej

Sárine tajomstvá a objavenie mojej bohyne – úryvok

„Poznáš ten príbeh o dvoch dušiach, ktoré sa pred príchodom na Zem dohodnú, ako sa tu budú hrať?“ „Myslíš z knihy Hovory s Bohom?“ „Áno, presne ten!“ odvetila nadšene. „Neale D. Walsch to popísal dokonale.“ „Jedna chce byť Odpustením a druhá jej sľúbi také dokonalé ublíženie, že jej nebude vedieť odpustiť,“ odpovedala som spokojne. „Presne!“…

čítať ďalej

Putovanie strachov

Podnikanie je v našej krajine legálne iba posledné roky, preto som sa veľmi nemala s kým radiť. Tých pár pokusov, omylov, drobných víťazstiev a pádov, to bola moja prax, ktorú som mohla preberať s podobne začínajúcimi podnikateľmi. Ďalšie možnosti neboli. A tak bola Sárina prítomnosť pre mňa neskutočne vzácna. Raz, keď ma trénovala cez skajp,…

čítať ďalej

Interaktívne tvorivé písanie

Keď píšete knihu alebo text, pri ktorom sa neviete posunúť ďalej, existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžu vašej tvorbe pomôcť. Jednou z nich je spolupráca s lektorom písania, či s editorom alebo vám môže účinne pomôcť aj prestávka v tvorení. Ťažko povedať, komu aký spôsob vyhovuje a čo je ako nápomocné v jednotlivých fázach písania. Jednou z metód,…

čítať ďalej