Referencie ku knihe Juliet a tá druhá

Prečítajte si aj úryvok z knihy Juliet a tá druhá.

 1. Eva Némethová napísal/a:
  27 December 2012 – 1:58   Neviem, či sa moja správa zverejnila. Tak pre istotu ešte raz. Chcela som len vyjadriť poďakovanie za dobre investovaný čas a spýtať sa, či chystáte pokračovanie knihy.
 2. Petra Gavaldová napísal/a:
  27 December 2012 – 2:00   Sestra mi priniesla Vašu knihu. Vraj sa poznáte a že by mohla byť dobrá. Dobrá bola. Akurát sa mi v hlave vynorilo mnoho otázok na ktoré si stále nedokážem odpovedať. Čo s nimi? Dá sa s Vami stretnúť osobne?
 3. Ivana Krútka napísal/a:
  27 December 2012 – 14:40   No, začiatok bol poriadne pikantný, potom samá neha a ľahkosť, ale v závere si ma dostala! Je to niečo úplne iné, čítať knihu od autorky, ktorú poznám osobne. Prinieslo mi to ďalší rozmer čítania. Vďaka za to, Gabi!
 4. Radka Višňovská napísal/a:
  27 December 2012 – 14:44   Rodičom by som túto knihu nedala čítať. Staršia generácia pre túto tému, nemá pochopenie. Pochopila som, keď som nechala rozčítanú knihu v našej spoločnej obývačke. Ale je načase, že niekto konečne otvára tému bisexuality a ženskej sexuality. Po návrate na Slovensko som mala pocit, že sa z erotiky stáva tabu. Ale ako vidím, niekto sa odvážil…
 5. Vlado Petrík napísal/a:
  31 December 2012 – 0:09   Tešil som sa na tvoju novú knižku. Jej téma vo mne rezonuje, nehľadiac teraz na môj mužský princíp.Otázky ľudskej sexuality sú nekonečné, rovnako ako naše myšlienky a sny. Ak im dáme voľný priebeh, prinesú nám v živote často zmyselnosť i hriešnosť. Podujala si sa k objavovaniu týchto záhad v princípe ženských energií, v ich možných lákadlách a očakávaniach. To všetko navyše v ezoterickom myslení, prinášajúcom trocha iné ponímanie týchto tajomstiev. Čítanie je tak obohatené o nový rozmer, pridáva hlavnej predstaviteľke Juliet na ceste za sebapoznaním viac hodnôt. Práve pre ne mi bol obsah knižky zároveň veľmi tajomný i blízky. Želám všetkým ženám spoznať svoju bohyňu, veľa lásky a duchovna!
 6. Jasna Opavská napísal/a:
  7 Január 2013 – 0:26   Jemná a vznešená kniha plná lásky a optimizmu. Dojala ma a povzbudila. Je mi cťou, že si pri mne celé tie roky.
 7. Erika Hornáková napísal/a:
  7 Január 2013 – 14:25   Kniha plná skrytých emócii, nabitá vôňou ženy. Nie je písaná dráždivo ani provokačne, práve naopak. Premyslene, dôvtipne, jemne, s nádychom jemnej erotiky, ktorá sa snúbi s ezoterikou zároveň. Gabike sa podarilo pootvoriť tieto dvere inak ako médiam v konzumnej spoločnosti:) Dokázala vo svojom románe vyzdvihnúť znovu ženskosť a jemnosť, napísať niečo o čom sa veľa nehovorí inak… s rešpektom a zároveň s obrovskou úctou k nám ženám:) Gratulujem, Gabika!
 8. Zlatka Stubbs napísal/a:
  8 Január 2013 – 19:02   Precitala som ju v jednom dusku, je uzasna! A citam ju znova, vychutnavam si ju este raz. Juliet je krasne napisana, aj ked riskantna tema, mne vobec nevadila, v milom pribehu je zenska neznost, romantika, ezotericke myslenie, sila lasky a dokonca som mala z nej pocit, akoby to bola do urcitej miery aj “Ukazem vam Slovensko II” s tym, ako sa Ti podarilo prezentovat krasy Slovenska ako sucast pribehu. Dufam, ze ju planujes prelozit aj do anglictiny.Gratulujem a prajem Ti vela tvorivych chvil, vela energie a vela knih – bestsellerov!
  Som stastna, ze Ta poznam a sledujem Tvoj rast ako spisovatelka.
 9. Slávka Halčáková napísal/a:
  22 Január 2013 – 1:23   Je to krásna kniha o oslave ženstva. Otvára pandorinu skrinku ženy a jej intimity, snov, mágie a tajomstiev. Je to odvážna a vzrušujúca téma ženskej duše. Autorka prepája duchovno, sexualitu a slovenskú prírodu. Knihu som prečítala skoro na “jeden šup”. Je to príbeh v príbehu a vynorí sa vám pri ňom množstvo otázok. Pri jej čítaní dostanete chuť na nežnosti, ktoré dlžíme sebe a svojmu partnerovi, odvahu byť rozporuplná, krehká a svoja, chuť objavovať svoje ďalšie vnútorné svety, chuť na svoje tajomstvá a chuť dať si prázdniny v slovenskej prírode a zažívať to všetko tam a možno aj viac. Gabika, táto vzrušujúca kniha má u nás doma čestné miesto a rozhodne by som si ju nenechala ujsť… Slávka Halčáková
 10. Jana Hoppanová napísal/a:
  5 Február 2013 – 17:17   Táto knižočka je výnimočná nielen svojou témou. Má aj nesmierne zaujímavý a miestami (aspoň pre mňa) veľmi prekvapujúci príbeh, a hlavne myšlienky o láske, energii a vnútornej bohyni, ktorá je v každej z nás. Preto stojí za to sa k nej vracať. Ďakujem.
 11. Bohumila Ďurišová napísal/a:
  12 Február 2013 – 0:07   Milá Gabika, knihou Juliet a tá druhá podľa mňa posielate ďalej posolstvo. Posolstvo o starodávnej ženskej múdrosti a mystike odovzdávanej po ženskej línii z generácie na generáciu, od starších k mladším. Ale najmä rozprávate príbeh o láske. O nepodmienenej láske, ktorá nepozná hraníc, o láske na úrovni duší. O láske v esenciálnej podobe. K sebe i k druhým. Celý príbeh, hoci na začiatku v istom zmysle šokujúci a pikantný, ste otvorili do pekných, nežných obrazov, do každodenného ženského zdielania, do pochopenia a odovzdávania sa ženských duší bez hraníc a predsudkov.
  Citlivo odhaľujete tajomstvá ženskej duše. Túto knihu doporučujem každej žienke, verím, že každá z nás si v nej nájde to svoje.
 12. Martina Stocker Slneková napísal/a:
  12 Február 2013 – 1:37   Táto mini knižka je v skutočnosti veľká svojím obsahom. Súhlasím s Kishom – podarilo a Ti do pár strán vtesnať
  niekoľko úrovní príbehu, čo je autorská genialita.
  Myslím, že si neuveriteľne krásnym a neagresívnym spôsobom ukázala hodnotu tradičného vzťahu muža a ženy a urobila si to bez odsúdenia akýchkoľvek iných zväzkov. Toto sa Ti podarilo fakt bravúrne. Takisto si prekrásne ukázala, ako môže byť skutočná láska mostom cez úplne všetko, čo sa vo vzťahu prihodí – páči sa mi realita situácií a žiadne “preumelkované krikľavé scény”, ktoré by to mali ukázať.
  Prajem veľa dobrých námetov a ďalších kníh!
  Martina Stocker Slneková
 13. Jaro, milovník prírody a obyčajného dňa napísal/a:
  14 Február 2013 – 20:44   Je to taká jedno-hubka. Ľahká, nadčasová, viacvrstvová pochúťka pre mužov aj ženy čo chcú rásť a pritom sa baviť.
 14. Janka Ondrušková napísal/a:
  14 Február 2013 – 20:45   Juliet otvoríme a zhltneme. Z roztvorenými očami, z polootvorenými ústami a srdcom dokorán ju trávime ešte niekoľko nasledujúcich dní. Potom sa do tela uvoľnia živiny ako: poznanie, plodné otázky, uvedomenia si a lahodné šteklenie v tele, či iné dozvuky. Na záver príde vyvrcholenie v podobe rozhodnutia: „Aj ja chcem objaviť svoju Bohyňu!!”
 15. Miroslava Peťková napísal/a:
  20 Február 2013 – 16:10   Prečítala som ju jedným dychom v lietadle na ceste z BA do Londýna :) Zanechala vo mne dosť hlboké stopy – a to na mnohých úrovniach…. bolo to také krásne oslobodzujúce čítanie :)
  Teším sa, že ju budeme môcť pokrstiť práve na našom summite :)
  Miroslava Peťková, organizátorka sumitu Inspired women 2013
 16. Eva Bolemant napísal/a:
  12 Marec 2013 – 1:11   Zaujalo ma rozprávanie autorky, ako keby tému, s ktorou sa kniha zaoberá, tajila, neprezradila a trošku mi pripadala (iba na zlomok sekundy), ako keby sa za ňu aj hanbila. Čoskoro som držala knihu v rukách, keď v rámci zaujímavej besedy predstavili aj knihu.
  Pod veľmi vydarenou obálkou, ktorá vyžaruje niečo, čo je tajné, ale zároveň aj príťažlivé, sa skrýva príbeh. Príbeh, ktorý je mi veľmi blízky, lebo sa v ňom píše o tom, ako sa cítia ženy, ktoré podnikajú a sú samostatné, o mojej srdcovej záležitosti, o koučingu a o citoch a pocitoch žien k ženám, o ktorých nerozprávajú a ani sa nepatrí. O tom, ako veľmi potrebujeme, my ženy, my ľudia lásku a porozumenie. Autorka cez celý román naznačuje, odkrýva silu koučingu, ktorý som sama vyskúšala a rada som to videla na stránkach románu pre ženy. Otvárala dvierka lásky a citov, ktoré u nás, a možno ani inde nie sú ani len pootvorené, a predsa existujú v našich životoch.
  Ďakujeme Juliet za krásne prerozprávaný príbeh.
 17. Milka Bastova napísal/a:
  14 Marec 2013 – 19:59   Čo si navarila, už je v hrnci. Našťastie sa to nikde nepripálilo, ale pekne to rozvoniava životom, aj domovinou. Žiadne frázy, žiadne klišé.
  Situace / komplikace / rozuzleni. Ako v živote, nielen na kurze Tvorivého písania. Je to milé, čestné dielko, ktoré čitateľovi niečo dá, nikde nezadŕha, ale pekne plynie.
  Na spiaceho si počká, driemajúceho jemne prebudí, prebudeného povzbudí, tancujúcemu s vlkmi pripomenie korene po meči i po praslici.
  Veľa slnka nad hlavou i v srdci pri ďalšej tvorbe.
  Milka Bastova
  veľké dieťa, malá žena, hľadajúca najvyššiu Pravdu
  alebo kamarátka na dlhé a krátke trate alebo spirituálna lektorka jogy a tanca
 18. Mirka Bajaníková napísal/a:
  14 Marec 2013 – 20:01   V angličtine existuje na to veľavravný výraz – unputdownable. Hovorí o dôležitej kvalite knihy, ktorú Juliet a tá druhá rozhodne má. Autorka čitateľa nešetrí (v tom dobrom zmysle slova) a na úvodných stranách ho vyprovokuje do zvedavosti, ktorá mu nedovolí prestať čítať. Potrebuje skrátka vedieť, ako ďaleko sa dve hlavné hrdinky vo svojej zápletke dostanú. A rozuzlenie tej zápletky prináša poznania o myšlienkach a vnímaniach ženy, ktoré zostávajú z rôznych dôvodov väčšinou skryté.
 19. Dagmar Sliacka napísal/a:
  14 Marec 2013 – 20:04   Pri citani Juliet ma fascinovalo nase prepojenie a nacasovanie. Uvedomila som si pri nej ako nahody neexistuju… Vo chvilach kedy som sa citila “zensky” mizerne mi ukazala, ze sa mozem spojit so svojou vnutornou bohynou. Pomohla mi preladit sa a komunikovat so sebou z ineho miesta. Dokazom, ze kniha bola so mnou prepojena, bola pasaz o vyklade sna s autom. Sny si casto nepamatam, ale tento bol velmi zivy, a rozrusil ma. Na nasledujuci vecer, ked som knihu vzala do ruk, som si precitala ako prave takyto sen interperetovat a zrazu mi moj sen daval hlboky zmysel a odpovede.Kniha riesi temu ocenenia vlastneho zenstva, ktorou sa zaobera mnoho zien, ci uz vedome alebo podvedome. Paci sa mi,ako pomaha spajat sa citatelke so sebou a prepatravat vnutornu otazku “ako to mam vlastne ja u seba?” Navyse ma oslovila neha k zene a ze taka mozem byt aj k sebe samej. Musim povedat, ze ma o kusok postrcila v premyslani o sebe. Utla knizocka a pritom mnozstvo inspiracie a blizkosti :)
 20. Eva Bujňáková napísal/a:
  26 Marec 2013 – 12:24   Mám veľmi rada knihy, ktoré ma vedia tak zaujať, že všetko vôkol mňa stíchne. Moja duša sa utíši a nevníma svet vôkol. Zvyknem knihu čítať pomaly, robím si poznámky, odkladám ju a vraciam sa k nej. Teraz to však bolo iné. Prešli dve hodiny – posledná veta a… návrat späť.
  Bolo to niečo ako virtuálne cestovanie. Večer som už nepotrebovala ani komunikovať, cítila som len zvláštny pokoj a mier v duši. Podvedome si vychutnávala nezvyčajný zážitok –čarovné odkrývanie ženských trinástych komnát. Knižočka je ako nesmierne charizmatická žena. Priťahuje, ponúka sa, ale nevnucuje, odkrýva, ale zostáva zahalená.
  Základná dejová línia necháva priestor pre čítanie medzi riadkami. Funguje ako pomyselný kľúčik, ktorý sme nevedeli nájsť alebo sme sa ním báli otočiť v zámke. Pomaly, po písmenkách sa vkráda do podvedomia, uvoľňuje ženskú energiu – dávno zabudnutú a pochovanú kdesi hlboko v každej ženskej bytosti.
  Prináša nádherný čistý pohľad na ženu, jej podoby a premeny… Žena by však nemala byť jej jediný cieľový čitateľ. Každá sa v nej prirodzene uvidí ako odhalená v zrkadle, ak sa nebude báť strhnúť z neho pomyselný závoj. Muži však tento ženský svet takmer nepoznajú. Sme vraj Venušanky a oni Marťania. Už dávno viem, že toto delenie je len z núdze cnosť.
  Každá žena a každý muž v sebe hľadajú a často nevedia nájsť svoju druhú polovicu. Je to nádherné posolstvo o tom ako často chýba žene v mužovi jeho ženský rozmer, cez ktorý by jej viac porozumel. Jedno telo, jedna duša v sebe skrývajú nielen romantický slogan pre zamilovaných. Často chýba jeho naplnenie a pritom by stačilo tak málo…
  Moja teta mi po svadbe vravievala: „dívaj sa často na svojho muža jeho očami… a budeš šťastná…“ … ona prežila naozaj šťastný život. Pohľad jedného je však pre šťastie oboch málo. Ak by si Juliet… prečítali muži, možno by jednoduchšie pochopili, prečo ich ženy majú niekedy smútok v očiach a na otázku „čo ti zase je?“ by sami našli odpoveď. Nie som nešťastná… len nie som šťastná… je vyjadrením chýbajúceho druhého rozmeru…
  Čo ešte dodať? Je to krásna kniha o ženách ale nielen pre ženy. Je plná lásky ku krásam Slovenska a túžby nechať čo najviac ľudí poznať, v akej krásnej krajine žijú. Dejová línia spolu s poznávaním čarovného nepoznaného Slovenska sa vinie ako Ariadnina niť a vy čakáte, kam vás zavedie a čo ešte spoznáte. Malé, veľké pohladenie ženskej duše… Noste ju v kabelke, zahreje, a v pravý čas ju položte na nočný stolík svojho partnera… možno sa na vás už zajtra pozrie úplne inými očami plnými lásky a porozumenia…
 21. Diana Vaculová napísal/a:
  14 Apríl 2013 – 23:38   Na knižkách zbožňujem, keď vo mne zanechajú nejaký pocit… Myslím si, že je to vzácny, no zároveň najdôležitejší znak úspešnej knihy. A ak je ten pocit pozitívny, je to len a len ďalšie plus. ,,Juliet a tá druhá” vo mne vzbudili radosť, ženskosť, pozitívne myslenie (na ktoré nedám dopustiť), ale hlavne takú tú nedočkavosť, keď sa od knižky neviete odtrhnúť, lebo čakáte, ako to všetko dopadne… Je to majstrovské dielo, ktoré treba posúvať ďalej, aby si i ostatní mohli vychutnať jeho krásu…:)
 22. Martina Krošláková napísal/a:
  18 Apríl 2013 – 15:31   Ukážka, ako tak útla knižka môže byť tak veľká, možno pomáhajúca otvárať veľké veci, ktorými sme v konečnom dôsledku len my samé. Veď spájať sa sama so sebou, so svojou bohyňou môže byť tak krásne, inšpiratívne, liečivé, a to nie len pre seba.. Pričom Juliet a jej sprievodné myšlienky sa môžu stať aj začínajúcim všeliekom. Želám všetkým ženám, aby niečo také našli, napr. aj v takýchto „pár“ riadkoch, keď sa tomu otvoria, nepotrebujú žiadne veľké encyklopédie..:). Vivat Bohyňa! 
 23. Lubos Forro napísal/a:
  19 Apríl 2013 – 16:55   Autorka na zaciatku dost odhalila o com bude knizka, ale zaroven to prikryla niecim zahadnym, co ma nutilo pokracovat v citani dalej.
  Osobne som v knihe nasiel mnoho zaujimavych pohladov na veci…
  – velmi vkusne, aj vdaka zenskemu pohladu, opisany vztah manzelsky aj ten mimo manzelsky
  – potreba duchovneho “vodcu”
  – ze mnohe veci sa deju prave preto, ze sa maju diat
  – nie je vsetko cierne alebo bieleJe to odvazne dielo a mozno nie kazdemu do ruky, ale kto naberie odvahu, dostane odmenu v podobe mnozstva podnetov na rozmyslanie a o tom ma dobra kniha byt.
 24. Andrea Sobotová napísal/a:
  22 Apríl 2013 – 15:13   Čítam tvoju knižku a spoznávam tvoju bohyňu a zároveň cítim tú svoju ako tancuje na rozkvitnutej lúke. Cítim okolo seba poletujúce nápady ako farebné motýle. Niečo ako stretnutie s bohyňou v nás cez naše telo a našu krásnu Slovensku krajinu… Tancujeme na lúke, cítime živly v sebe aj v prírode, vnímame silu ohňa, kvapky dažďa, kúpeme sa v potoku a jazere, cítime spojenie s Matkou Zemou a s Lunou na oblohe aj v nás…
 25. Marta Kunáková Plávková napísal/a:
  22 Apríl 2013 – 15:14   Juliet som čítala medzi prvými, ale dodnes vo mne rezonujú všetky pocity, ktoré táto kniha ponúka. Vtiahne vás do krásneho príbehu žien, ktoré sa po pár stranách stávajú aj vašimi priateľkami, máte pocit, že ich dôverne poznáte… Či Juliet, Sáru, Lauru, ba i Brada a Toma. Ovanie vás príval energie, studu, cudnosti i harmónie… Ak Gabiku nepoznáte osobne, budete mať pocit, že toto „dielko“ mohla napísať skvelá žena, emociálna autorka, nepoznaná kamarátka.
 26. Silvia Galátová napísal/a:
  22 Apríl 2013 – 15:15   Som ňou a ona je mnou… Som plná. Je to nádherný pocit, že takúto nežne plynúcu a žensky krásnu knižku napísala Slovenka. Som na to hrdá. Akoby všetky tie miesta, ktorými príbeh prechádza, v sebe oživovali prítomnosť slovenskej Bohyne. Vďaka tejto knižke som sa ešte viac zaľúbila do ženy, ktorou som. A myslím, že toto teraz my slovenské ženy potrebujeme. Ďakujem, Gabika.
 27. Jana Šimkovičová napísal/a:
  22 Apríl 2013 – 19:44   Krásna kniha, po dlhej dobe ma prinútila zamyslieť sa nad viacerými vecami. Veľmi sa páčil štýl, akým si veci podala. Chystám kúpiť si Momenty..:) Čo vo mne tiež veľmi rezonuje je Tvoj krst knihy na IW spolu so Slávkou. To, čo ste dokázali urobiť so všetkými ženami v sále je nezabudnuteľné. Nádherná emócia, slzy do očí sa tlačili aj mne, ale nie smutné. Skôr radostné, dojali ste mňa, ako aj celú sálu. Takých momentov je málo, hlavne sa nedejú na konferencii, aj to je dôkaz, aké výnimočné ste :) Som veľmi rada, že som to mohla s vami zažiť:)
 28. Barbora Kubíková napísal/a:
  14 Máj 2013 – 21:36   Krásna knižka plná ženského sveta a zároveň sveta trochu inak.
  Hneď ma vtiahla a začala som premýšľať nad inými ženskými dimenziami.
  Pútavo napísané a žensky krásne.
 29. Barbora Horváthová napísal/a:
  17 Máj 2013 – 6:23   Zatiaľ som prečítala len pár strán z tvojej knihy, ale hovorí mi
  z duše, veľmi sa na ňu teším. Ideálne by bolo, keby mala päťsto strán,
  toto asi zhltnem prirýchlo.
 30. Kamil Šimkovič napísal/a:
  7 Jún 2013 – 0:01   Mám rád niektoré knihy od ženy pre ženy. Umožňujú mi vzhliadnuť a lepšie porozumieť svetu žien. Je plný empatie, lásky a úsmevu:). Rovnako ako kniha od Gabiky Revickej.
 31. Silvia Šarkózi napísal/a:
  18 Jún 2013 – 13:21   Je to veľmi krásne napísaná kniha, v nás ženách vyvoláva túžbu byť o čosi ženskejšími, napriek tomu, že sa snažíme vo všetkom vyrovnať mužom, kniha nás nabáda nezabúdať, že máme ten krásny ženský element v sebe rozvíjať. Gabika využila vo svojej knižke znalosť krásy slovenskej prírody a pamiatok a nádhernými opismi vo mne vyvolala túžbu cestovať za krásami slovenskej prírody.
 32. Gabriela Fedičová napísal/a:
  18 Jún 2013 – 13:22   Je to DIELO, ktoré by mala mať doma každá žena… je zmyselná, duchovná… vnímam Juliet ako bytosť plnú energie, lásky a úprimnosti… patrí medzi knihy, ku ktorým sa budem vracať vždy… donedávna som nosievala v kabelke klenoty “Malý princ” a “Alchymista”, dnes je to táto kniha… ďakujem autorke Gabike Revickej za to, že mala odvahu podstúpiť isté riziko a napísať príbeh, ktorý nemusia chápať všetci… blízkosť ženských duší, ich súzvuk… ako keby bolo cítiť anjelov z „tepla“, ktoré Juliet vyžaruje… krásne miesta Slovenska, ktoré máme za rohom a doteraz som o nich nevedela… Juliet je malá a krásna, ako Slovensko a ukrýva v sebe bohatstvo zážitkov a krásny ženský svet v ktorom by malo byť šťastie každej ženy prioritou. Ďakujem!!
 33. Iveta Féhérová napísal/a:
  18 Jún 2013 – 13:23   Okrem nádhernej ženskosti a múdrostí od staršej (navyše peknej) ženy, s umením dokonalého prenosu nevtieravej erotickej atmosféry medzi dvoma ženami sa mi páčili aj hodnoty oboch hrdiniek a aj prostredie, v ktorom sa odohrávajú rozhovory týchto (mne blízkych) duší. Slovenské skanzeny, parky, menej aj viac známe turistické lokality. Teraz siahnem po Ukážem Ti Slovensko od autorky a vyberiem sa na letnú dovolenku okolo Slovenska. Bravúrne zvládnuté dielo. Teším sa na anglický preklad pre moje priateľky.
 34. Beáta Kocáková napísal/a:
  18 Jún 2013 – 13:24   Ďakujem za skvelý zážitok zo skvelej knižky, ktorá je malá rozsahom, ale veľká obsahom, propagujúca 3 EEEčka… energia, erotika, ezoterika. Zaujali ma i krásy, zaujímavosti a nevšedné
  hodnoty Slovenska. Myslím, že ma motivovala, aby som sa rozbehla po našom kraji, lebo veľa miest, ktoré sú v knihe popísané ani nepoznám. Určite to v najbližšej dobe napravím :-) . Teším sa na ďalšie podobné knihy.
 35. Lucia Lužinská napísal/a:
  20 Jún 2013 – 17:24   Gabika, ahoj. Vďaka za knihu Juliet a tá druhá. Myslím, že je tam veľa vecí na odkrývanie a najmä – mala som pocit, že si ju písala len pre mňa – teda takýto pocit asi bude mať veľa čitateľov – čitateliek. Aj keď asi patrí k tým, ktoré témou predbehli súčasné myslenie.
 36. Janka Koczkášová napísal/a:
  3 Júl 2013 – 22:33   Knižku som prečítala na jeden dúšok a významne vo mne rezonovala v dvoch rovinách. V rovine príbehu s tabuizovanou témou a v rovine toho, čo príbeh vo mne vyvolával. Keďže hlavným pracovným nástrojom sú u mňa emócie ľudí, prirodzene knižka najviac vo mne pracovala práve na tejto úrovni. Smutne som si uvedomila, ako žalostne málo pozornosti venujeme rozvoju a posilneniu svojej ženskej energie. Život väčšiny žien je o posilňovaní mužskej energie, súperíme ako muži, obliekame sa do nohavíc a presadzujeme sa silou. Knižka je medzi riadkami veľkou výzvou k znovuobjaveniu a uvedomeniu si ženskosti, ženskej energie, lásky, nehy. Je výzvou, aby každá z nás našla v sebe opäť aj tú druhú…
 37. Monika Uhrinčaťová napísal/a:
  3 Júl 2013 – 22:34   Dnešný deň som strávila s Juliet. Bolo príjemné urobiť si takýto deň. Je to úžasná kniha!
 38. Zuzana Banášová napísal/a:
  4 Júl 2013 – 12:18   Juliet sa číta jedným dychom, ľahko a so záujmom. Ponúkla mi pohľad do ženskej duše, vzťahov, manželstva a hľadania samej seba, vlastnej rovnováhy. A zároveň je to skvelá reklama na prekrásne Slovensko, na jeho menej známe zákutia, ktoré mám dnes chuť vidieť a navštíviť.
 39. Francesca Spinelli napísal/a:
  9 Júl 2013 – 18:04   Môj prvý dotyk s knihou, ktorá je krásnym prepojením príbehu s ezoterikou a ženskou sexualitou. Vniesla mi nový pohľad, ako sa dá vyrovnať ženská a mužská energia z inej perspektívy a bola pre mňa výzvou k uvedomeniu si mojej ženskosti a ako vnímať svoju bohyňu. Krásne inšpirujúca knižka. :)
 40. Jasmin Jane napísal/a:
  12 Júl 2013 – 9:53   Je veľmi dobré, že si takto krásnym spôsobom opísala podoby ženstva a dala pokoj do duše ženám, ktoré sa hanbia za takéto pocity, zážitky.V knihe si mala veľa vzrušenia a napätia, poučných pasáží a hlavne stále dobre zapletenú zápletku:). Je dobré o takých to veciach hovoriť a nedržať si v sebe komplexy ako veľké balvany, čo nás tlačia ku zemi, ničia bohyne v ženách a dávajú im pocit menejcennosti. Dala si tomu všetkému takú noblesu a čistotu. Také by mali byť vzťahy a láska. Gabika, držím Ti palce v Tvojej tvorbe, nech si stále tak otvorená a dokážeš svojou prácou, textami pomáhať druhým.
 41. Anka Halajová napísal/a:
  15 August 2013 – 16:13   Milá Gabika,
  myslím na naše kráľovské kľúčové stretnutie a na Tvoje slová na InspiredWomen, keď si mi podpisovala Tvoju knižku: “Napíš, ako sa Ti páčila…”
  Pre mňa Tvoja Juliet bola kamarátka do prírody.. Nedalo mi inde ju čítať, iba medzi stromami… Prvú kapitolu som prečítala v električke, lebo knižočka je do kabelky. Keď som sa vracala z mesta domov popri Štrkoveckom jazere, cítila som potrebu sadnúť si tam a pokračovať v odhaľovaní príbehu. Odvtedy som vnímala, ako odraz vodnej hladiny, koruny stromov, mäkká tráva, labute a kačky sú súčasťou aj príbehu z Tvojej knižky. Keď som mala chuť ísť k jazeru aj v iných dňoch, sprevádzali ma Juliet a tá druhá…Asi poslednú štvrtinu som prečítala na Kuchajde. Po dva letné podvečery som sa vybrala k tomuto jazeru, sadla pod strom a čítala ďalšiu kapitolku… Keď sa uzavrela, aj vo mne akoby sa niečo ukončilo, začala som sa cítiť akosi nepohodlne, vnímala som, že ma už niečo omína alebo som cítila chlad či príliš horúco. Potrebovala som sa presunúť. A tak som šla až k miestu, ktoré ma zaujalo, procesorientovaní psychológovia hovoria, že so mnou flirtovalo. Sadla som si tam a ponorila sa do ďalšej kapitoly. Tam som mala na príbeh novú chuť a potešenie z ďalších stránok. Predstavovala som si miesta a dej, zaujímalo ma, čo ďalšie Juliet a Sára zažijú.Raz som sedela tesne pri brehu jazera, kde kačky ozobávali trávu, inokedy na lavičke pri detskom ihrisku či pod stromom blízko oddychujúcich na zemi alebo volejbalistov, inokedy pri reštaurácii so živou hudbou. S Juliet som sa rozlúčila sediac pod kríkmi na briežku. Pár metrov podo mnou mali rozloženú deku stará mama s vnučkou. Asi päťročné dievčatko sa učilo plávať. Bola nádherná. Malé ženské tielko sa jej vlnilo, s radosťou vnikala do vody, vrhala sa do mierne sa pohupujúcej hladiny spolu so zapadajúcim slnkom. Mladovyzerajúca babka bola úžasne trpezlivá a pozorná, sledovala vnučku a pobádala ju k správnemu plávaniu. Pozerala som sa pomedzi riadky na pružné a opálené telo zrelej ženy, ktorá vie o živote svoje. Keď už dievčatku začínali fialovieť pery, obkrútila jej okolo telíčka osušku ako do tógy so slovami: “Teraz budeš ako bohyňa…”Ako želanie si mi, Gabi, do Tvojej knihy napísala: “Anke, s prianím krásnych chvíľ s vlastnou bohyňou.”Moja bohyňa má nohy namočené v jazere a hlavu v korunách stromov so šumiacimi listami a vtáčím spevom. Na telo jaj sadajú motýle a rukami hladká sviežu trávu a pestrofarebné kvety, ktorých vôňa preniká do všetkých žiliek jej tela…
  Ďakujem, Gabi, za zážitok z čítania. Verím, že sa naše cesty ešte v budúcnosti stretnú a možno urobíme spolu niečo užitočné pre seba či ďalšie ženy…S prianím príjemných letných dní,Anka Halajováhttp://www.annahalajova.sk
 42. Miroslava Šípošová napísal/a:
  22 August 2013 – 15:13 Práve som dočítala tvoju Juliet. A moja prvá reakcia je, že ťa mám chuť objať. Ďakujem ti za rozpamätanie sa o mojich snoch o lietaní, ktoré nie sú veľmi odlišné od tých tvojich… bolo to dávno, čo sa mi snívali. A snívali sa mi často – ako malej. Vždy som sa na tie sny tešila a mala som v nich rovnaké pocity ako ty. Ďalej ti ďakujem za návod, ako sa mám vyrovnať s odchodom skvelej kamarátky z môjho života. Tiež odišla zrazu a bez vysvetlenia a spálila za sebou mosty. Veľmi dlho ma to trápilo. A ešte ti ďakujem za tú krásnu tému. Budem omnoho jemnejšie pristupovať k ľuďom, čo vystúpia z bežného systému. Nádherne si ma vtiahla do deja, bola som tam, bola som Juliet… Píš, píš, píííííííííš. A ešte som zabudla: máš krásnu fotku na obálke Juliet… si tam taká nežná…
 43. Bea Slm napísal/a:
  5 september 2013 – 19:33   Ahoj Gabika; konečne som sa dostala k tomu, aby som si kúpila Tvoju Juliet a doslova ju “vypila na jeden dúšok”. Chcem Ti povedať, že sa Ti podarila krásna práca. Veľmi Ti k tomuto Tvojmu jednak vydarenému životnému rozhodnutiu napísať ju a jednak k dielku, ktoré si ľahko ako pierko poletuje svetom blahoželám. Držím palce, nech Ti je múza aj naďalej naklonená, papa Bea Slm
 44. Marianna Šulcová napísal/a:
  16 september 2013 – 8:42   Prečítala som Vašu knižku Juliet a tá druhá. Je neuveriteľné ako veľmi som sa v nej našla. Som sčasti Juliet a sčasti Sára. V oblasti energií sa pohybujem už dosť dlhú dobu, a preto mi bol Váš príbeh veľmi blízky. Dovoľte, aby som vyjadrila svoj obdiv, napísať podobnú knihu bolo pre túto krajinu asi dosť odvážne, ale rada, písať tak, ako to cítite bez ohľadu na to, čo si o tom kto pomyslí, bola jednoznačne skvelá! Šíriť trošku osvety a pochopenia do tejto našej spoločnosti nie je nikdy na školu :)
 45. Zuzana Hozhoni napísal/a:
  16 september 2013 – 12:11   Bola to pre mňa mystická cesta zasvätenia slovenskej ženy do tej hlbokej studne múdrosti slovanského lona. A práve tým, že je to slovenská žena “túlajúca” sa po Slovensku, to prebúdza hlboké sily spojené s rodnou krajinou, ktoré sa nikdy neprebudili pri inej knihe. Cítim to veľmi silne aj preto, že žijem v Čechách a vždy keď na Slovensko prídem, tak cítim ten vnútorný ťah rodnej zeme, ktorá je frekvenčným domovom mojich buniek… dostala som chuť objavovať Slovensko Obdivujem aj Tvoj rozprávačský štýl písania a vybudovania zápletky a úprimnosť zdieľania, ktorá dáva tomu prežitku čítania naozaj intenzívny rozmer
 46. Gabriela Sirovecova napísal/a:
  Vasu knihu JULIET A TA DRUHA som dostala od manzela na Vianoce. Prijemne, sugestivne a velmi obohacujuce citanie pre kazdeho zenu ci muza. Dakujem. Kniha UKAZEM TI SLOVENSKO II., som nadsena a uprimne si myslim, ze knizka sa Vam velmi vydarila, je uzitocna pre Slovaka ako aj pre navstevnikov, bez zbytocneho prehanania. Tesim sa ze ich mam obe doma. A este viac sa tesim ze tak kratky zivot, ktory clovek zije, mozem prezit prave v tejto prekrasnej vonavej krajine.
 47. Zuzana Holečková napísal/a:
  Práve som dočítala vašu knihu a musím Vás pochváliť – bola naozaj dobrá, iná ako ostatné ženské romány (ktoré ma, musím sa priznať, nudia na smrť), pobavila som sa aj poučila. Dlho ma nevedelo napadnúť, čo chýba ostatným knihám pre ženy (i keď nechcem hneď zaradiť Vašu knihu do tejto kategórie, lebo by som Vás asi urazila), že mi nič nedajú, prečítam si ich a o päť minút už neviem, o čo boli, a prišla som na to, že za nimi necítim človeka. Človečina tam chýba. To, že autora písanie naozaj bavilo a robil ho od srdca. To Vám nechýba. Zaujala ma aj téma.
 48. Stanislav Verešvársky napísal/a:
  Knižku som prečítal (na moje pomery) v rekordnom čase – cca asi za 3 večery, lebo dostatok času na čítanie, je môj hlavný problém. Čítala sa výborne, text ma „chytil“ hneď od prvých strán. Aj keď musím povedať, že knižka bola pre mňa prekvapením. (Čítam najmä historické romány, thrillery, sci-fi, fantasy, detektívky, ale aj beletriu). Bolo to pre mňa také príjemné – a vo veľa aspektoch aj poučné – nahliadnutie do ženského sveta. Veľmi ma oslovil silný motív seba pochopenia, sebaúcty a pozitívneho myslenia, lebo sú to v dnešnom uponáhľanom svete dôležité princípy. Takisto u mňa zarezonovala nová rovina, obrazy a vnemy, s ktorými človek chodí ešte dlho po prebudení. Priznám sa tiež, že som mal o Juliet trochu obavu, ale nakoniec neopodstatnenú. Prešla príbehom taká, ako som si podvedome želal. A to nepíšem preto, že by som preceňoval mužský, alebo ženský princíp, alebo odsudzoval inakosť. Je to skôr preto, že takto som ju vnímal – asi cez svoje zažité predstavy. No minimálne ma to prinútilo k zamysleniu.
 49. Tamara Osaďanová napísal/a:
  Čítanie o Juliet bolo pre mňa ako pohladenie na duši. Možno som to prežívala o to viac, že poznám jej autorku a že mám od nej krásne venovanie v úvode, no možno aj preto, že mi akurát „sadla“ do vývoja udalostí v mojom živote a priniesla úžasný pokoj a harmóniu. Dotkla sa mojej citlivej struny – ženskosti, ktorú som po pôrode tak úpenlivo v sebe hľadala a nevedela sa zmieriť s tým, že už nie som „taká dokonalá“ ako predtým. Musela som sa postupne znova naučiť mať sa rada, aby som tú lásku mohla odovzdávať ďalej, aby som znovu našla vnútorný pokoj a harmóniu. A ja to konečne preciťujem, začínam sa prijímať a je to veľmi liečivé. Gabikin príbeh o vnútornej bohyni a našej láske k nej mi preto zapadol do tohto obdobia ako uliaty.Chcem sa Gabike veľmi pekne poďakovať za tie emócie, ktoré som prostredníctvom Juliet mohla prijať. Ďakujem, že si sa so svojimi pocitmi podelila s ostatnými ženami, Tvoja knižka je plná nehy, ženskosti a oslavy, hoci je taká útla. To, že je skvele napísaná a ja som ju doslova „zhltla“, ani nemusím písať.
 50. Andrea Kováčová napísal/a:
  Juliet a tá druhá…Už názov ma zaujal. Kto je tá druhá? Kde ju mám hľadať? Nesmierne jemne a citlivo napísané dielo o kráse ženskej duše, bohyni v nás. Túto knihu odporúčam každej, ktorá sa odhodlala na cestu hľadania svojej ženskosti, odkrytia potenciálu svojho ja, nazretia do svojej duše a pochopenia svojich snov. Dosť bolo mužov v sukniach, s deformovanými postavami, zmužnelými tvárami a dekoráciou na umelých nechtoch ako kamuflážou. Sme ženy, objavme sa a ukážme tomuto svetu a hlavne sebe samým, aké nádherné je načrieť do hlbín svojej tajuplnej a vášnivej ženskej energie a prekypieť láskou k sebe. Ďakujem Juliet, že si na chvíľu odhalila svoje vnútro, aby som sa ja mohla nájsť na celý život.
 51. Beata Konvalinová napísal/a:
  Juliet je moja nova biblia, ktoru budem pravidelne znova a znova citat. Presla som sice inu cestu ako ty, ale tesi ma, ze poznanie, ku ktoremu som sa prebojovala mam takto elegantne zaznamenane v milej malej knizke. Prajem ti vela inspiracie do dalsej literarnej tvorby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *