Ako napísať a vydať knihu?

Mám veľké želanie. Prajem si, aby Momenty II  tvorili aj vaše príbehy. Mnohé z vás máte veľa podnetných tém, pohľadov, ale najmä príbehov. S niektorými si píšem esemesky (O tom sú aj Esemeslogy – viď Momenty I), niektoré mi píšete, niektoré sa so mnou rozprávate a ja vás  počúvam. Ak si neprajete, aby boli vaše mená použité, tak viete, že stačí vymyslieť si príbehové meno…

Prednedávnom sa mi dvakrát po sebe dostalo do uší,  že Momenty sú len pre vydaté ženy. Nie, dámy! Svoju knihu som venovala všetkým ženám. Ak ste kapitolu ,,vydatá žena“ ešte alebo už uzavreli, neznamená to, že neviete o vzťahu v partnerstve svoje! Vaše príbehy môžu byť rovnako zaujímavé.

Zaujíma ma napríklad, na čo  myslia ženy, ktoré sú dlhšie vydaté, aké sú ich myšlienkové pochody. Tak isto  ženy, ktoré  majú veľké deti a aká je ich nová etapa života, ktorú média označujú za dramatickú. Dámy, ktoré poznám mi práve túto teóriu vyvrátili. O to viac sa teším sa na vaše emaily, príspevky a listy.

Ale úplne najradšej mám rozhovory. Dámy, ďakujem vám za ne! Sú úžasné. Niektoré sú plné tajomstiev, ktoré by potešili stovky ďalších žien. Pocit, že vo svojich úvahách, príbehoch a myšlienkach nie ste sama, ten je úžasný!

10 Comments

 1. Gabika, tvoja kniha sa mi veľmi páčila, bola fajn. Príbehy sú ako ušité na mieru ľudom, ktorých som v nich spoznával. Živo som si premietal opísané scény, ktoré ma pobavili a rozosmiali. Týmto ti gratulujem k trefným príbehom zo života a prajem ti veľa inšpirácie.

  Vlado

 2. ..hm…aj ja si knihu urcite precitam..mam rada pribehy zo zivota…i ja som zacala pisat najskor dennicek,ale zmizol v pevnom disku, ked tento skoncil svoju zivotnost..Zacnem odznova…prajem uspech i nadalej…

 3. Niektoré knihy sa dajú vymyslieť, iné treba prežiť. To je aj prípad vašich Momentov Gabika. Je to úprimná výpoveď ženy, manželky a matky. Na nič sa nehráte, a preto som vám to „zožrala aj s navijákom“ 🙂 Teším sa na dvojku…

 4. My ľudia často hľadáme, a ani nevie čo. Potom máme často pocit, že to čo hľadáme asi vôbec neexistuje, tak radšej to vzdáme.V tom nekonečnom víre života sa zrazu dostane do Vašich rúk nenápadná kniha Momenty zo života vydatej ženy. Nenápadná do chvíle, kým ju nezačnete čítať. Veľmi rýchlo pochopíte, že život je úplne o inom. Písmenká pospájané do slov, slová pospájané do viet a z viet vytvorené myšlienky sú v nej úžasné. Budem úprimná knihu som si do rúk nezobrala už veľmi dávno.
  Tuto som si však zobrala a čítala. Čítala, kým som nedočítala poslednú stránku. Pri čítaní pochopíte, tak ako ja, že potrebujete načerpať tú krásnu energiu pravdy, o nás ženách. Pravdu, ktorú si ani mnohé z nás nechceme pripustiť, lebo si myslíme, že to všetko je typické len konkrétne pre mňa. Po prečítaní tejto knihy, zrazu zisťujem, že takých nás je viac, a aký neskutočný balzam je to na dušu, ak tiež zistíte, že náš životný príbeh s menšími odchylkami je podobný, že máme v podstate zlatých manželov, ktorých je dôležité len v daný čas správne chápať, že máme úžasné deti, ktoré nám dokážu dokonale spestriť náš život, ale sú svetlom nášho života, máme priateľov, na ktorých vieme presne kedy sa môžeme spoľahnúť, máme svojich rodičov a babičky, ktoré sú pre nás studnicou poznania a životnej pravdy, ktorú však pochopíme, až rokmi, že naša práca nie je stredobodom vesmíru, ale pre existenciu ju potrebujeme a dokonca sa dá úplne zladiť so životom a najmä, že život dokáže byť tak krásny aj keď niekedy boľavý.
  Gabika, nemenným faktom zostáva, že obdivujem, že si našla pri Tvojej práci, rodine a vyťažení, ktoré máš, silu napísať toto knižné dielo, ktoré si dovolím tvrdiť je a bude pre mnohé z nás zdrojom energie, harmónie a relaxu. Verím, že tak ako ja, aj iné ženy, sa k Tvojej knihe budeme radiť vracať, keď nám bude potrebné pripomenúť, že existujú podstatné momenty v živote vydatej ženy, na ktoré by sme nemali zabúdať.
  Vďaka, že si mala silu odhaliť svoje súkromie a možno tým, dať mnohým ženám dôkaz o tom, že to s nami nie je až tak zlé. Patrí Ti za to uznanie.
  Ľudmila

 5. Sylvia (cykloturistka)

  Ahoj Gabi, po štyroch rokoch na materskej, kedy sa moja čitateľská duša sústredila výlučne na publikácie o výchove detí, som v stave manželky a matky (s pocitmi veľmi výstižne opísanými Tvojím perom) siahla po Momentoch a zrazu som sa necítila unavená, ale osviežená, nie vyčerpaná, ale povzbudená, situácie, nad ktorými som predtým zúfala, sa stali dôvodom na smiech a vďaku a hlavne – zrazu som dokázala pomenovať mnohé z toho, čo som predtým prežívala, no nevedela definovať. Našla som sa vo veľa „momentoch“, pobavila i zamyslela sa. Keďže som po rokoch abstinencie zhltla Tvoju knihu na jeden šup, musela som si ju prečítať vzápätí znova a pomalšie, aby som vstrebala naozaj všetko. Miestami som mala dojem, že čítam vlastné myšlienky, že čítam o sebe. Gratulujem, je skvele, že si dokázala naplniť svoj sen a zástupu ľudí vliať do života svetlo. Lebo Tvoja kniha je z kategórie slnečných. Nech Ti v tvorbe i ostatných aktivitách naďalej ide karta, teším sa na ďalšiu knihu!

 6. Čau Gabi,
  môj komentár k Tvojej knihe (ku ktorej mimochodom ešte raz gratulujem !) – SUPER.
  Posledné obdobie som nemala moc času a chuti čítať knihy, ale tá Tvoja túto bariéru bez problémov prelomila 🙂
  Číta sa totiž s takou ľahkosťou. Až mi v závere prišlo … a to je všetko ? Že by mi predali skrátenú verziu ?
  Čítala som ju s chuťou a často s úsmevom na perách.
  Mala som pocit, že mi tie príbehy priamo rozprávaš. Cítiť, že si do nej vložila kus seba.
  Želám jej teda veľa úspechov. A aj Tebe. Či už pri písaní jej pokračovania alebo príbehov z úplne iného súdka. Držím palce 🙂

 7. Zuzana Kubálková

  Po dlhej dobe čítania rôznych článkov na internete a v časopisoch (nakoľko aj ja mám muža, deti, prácu a na dlhšiu knihu sa popri tom neviem sústrediť) som sa odhodlala prečítať si tvoju knihu. Som veľlmi rada, že ju napísala takou ľahkou formou akou je písaná… Je blízka nielen niekoľko rokov vydatým ženám, ale myslím. že aj slobodným, skúseným… Povedala som si: aspoň, že nie som sama, ktorá tak alebo onak rozmýšľa a nie som jediná, ktorá má taký a onaký problém. Gabi, vyslovujem poďakovanie a obdiv, že si vedela dať veci na papier v úsmevnej forme. Prajem ti, nech sa knižka dobre predáva a nech robí radosť všetkým, nielen ženám, ale aj mužom!, ktorí si ju radi popri svojich ženách prečítajú ( aspoň budú v obraze, čo sa nám v našich hlavách pletie…)

 8. Zlatica Stubbs - ambasádor

  Ahoj Gabi,
  Bola som prvá v Žiline, ktorá kúpila Tvoju knihu a prečítala som si ju skoro v jednom dúšku. Našla som sa v toľkych situáciách a bolo mi dobre čítat niečo, čo mi bolo také blízke.
  Aj Ty si mala takú super babičku?
  Krásne si opísala svoje hlboké pocity, okamihy lásky, objatí aj humor. Zobrala som si Tvoju knižku do Jasnej cez Vianoce, kde som si ju ešte raz prečítala a znova vychutnávala všetky momenty.
  Teraz, po 38 rokoch manželstva, ked som v svojich rôznych manželských situáciach, len sa sem tam usmejem, alebo dokonca zarehocem a poviem si – to by bol super moment pre Gabikinu dalšiu knihu a hneď sa mi situácie, ktoré mi predtým vadili zdajú oveľa ľahšie.
  Ďakujem Ti za pohľad do Tvojho súkromia a myšlienok, priblížila si mi krásne momenty vo vzťahoch k deťom, ktoré som ja nikdy nemala.
  Prajem Ti veľa úspechov v ďalších knihách a tvorení.
  Zlatka Stubbs

 9. Ali Tanacsova

  Drahá Gabi,

  tvoja kniha je jedinečná a originálna zároveň. Cítim v nej postmoderného ducha, no napriek tomu si dovolím tvrdiť, že je nadmieru čítavá. Dostali ma tvoje lehce intertextuálne odkazy v príbehu Šaláty a muškáty 🙂 a za bezkonkurenčne najlepšie pokladám Rozhovory s Jud.. pýtam sa samej seba… čím to asi tak bude??

  Verím, že každá tvoja ďalšia kniha bude lepšia a lepšia, a preto ti želám, aby ťa aj naďalej sprevádzal tvorivý duch a svieža myseľ :-))

  a keby si potrebovala nahliadnuť do gramatického okienka, neváhaj ma kontaktovať… ty môžeš kedykoľvek 🙂

 10. Ahoj Gabi, tak som dnes docitala tvoju knizku. Musim Ta pochvalit, velmi prijemne citanie, len toho bolo malo:)este by som si co to pocitala. Didiana (Dagmar Dianová, Fun radio)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *