Ukážem Ti Slovensko II

– najmilšia kniha o Slovensku

 

Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická

 

Obsah knihy

Dvojjazyčná knižná publikácia (SK aEN verzia), malá obrázková vlastiveda, ktorá predstavuje menej i viac známe miesta na Slovensku. Cieľom knihy je predstaviť našu krajinu všetkým, ktorí ju chcú viac spoznať. Obsah knihy je vecný, zameraný na turisticky vábivé a dostupné miesta na Slovensku.

 

Pre koho je kniha určená

Mnoho cestovateľov si ju často balí do svojej batožiny na poznávací pobyt po našej krajine. Knižka je obľúbeným darčekom aj pre tých, ktorí cestujú do zahraničia a chcú Slovensko predstaviť čo najväčšiemu počtu svojich známych. Je teda vhodná pre:

 • pre tých, ktorí hľadajú tipy na výlety po Slovensku
 • pre cestovateľov, ktorí cestujú po Slovensku (Slováci aj zahraniční hostia – vďaka dvojjazyčnosti knihy)
 • ako darček pre hostí zo zahraničia
 • ako dar pre známych pri ceste do zahraničia (v tlačovej verzii máte na výber pevnú i mäkkú väzbu akceptujúcu obsah vašej batožiny)
 • pre študentov, ktorí si chcú zdokonaliť informácie o Slovensku v angličtine

Ďalej k objednávke…

Bratislava - Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická
V tejto knihe si každý nájde, to čo hľadá… Naše Slovensko je síce malá a zároveň úžasná krajina, ktorá má veľké poklady, no je potrebné o nich niečo vedieť. „Ukážem Ti Slovensko II“ túto možnosť ponúka vo veľmi pestrom a milom prevedení. Dvojjazyčná kniha poskytuje hrdo prezentovať naše Slovensko aj vo svete.

Júlia Kravcová

Viac referencií nájdete aj na tomto linku

Elektronická a tlačené verzie knihy

Knižku si môžete prelistovať vo formáte PDF, ktorý na rozdiel od tlačených verzií obsahuje aj bonus navyše – kupón v hodnote 7%  zľavy platný 12 mesiacov odo dňa zakúpenia a s platnosťou na pobyt v ktoromkoľvek ubytovacom zaradení z ponuky www.tricio.sk (webstránka agentúry oddychu s tradíciou od roku 1996). Cena rovnocennej verzie knihy vo formáte PDF je 10€.

(V súčasnosti ponúkame verzie SK/EN a HU/EN, v krátkej dobe verzie HU/DE, FR/I, ES/RU.)

Z tlačenej verzie si môžete vybrať – pevnú knižnú väzbu (8, 79€) alebo mäkkú väzbu (4,59€), ktorá je často vábivá pre cestovateľov, ktorí sú limitovaní obsahom svojej batožiny (pri leteckej doprave).

 

Technické parametre knihy

Mäkká väzba: formát A5 na ležato, 64 strán, brožovaná verzia, dvojjazyčná publikácia

Tvrdá väzba: formát A5 na ležato, 68 strán, pevný knižný obal, dvojjazyčná kniha

PDF verzia: formát A5 na ležato, 61 strán, príloha darčekový poukaz v hodnote 22€

Všetky verzie podporila vydavateľská sekcia spoločnosti Slovenskedovolenky, s.r.o.

Svätý Anton - Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická

Konečne je na našom trhu malá elegantná knižka zoštíhlene a výstižne dvojjazyčným textom a bohato osobným fotoobjektívom zobrazujúca krásy Slovenska! Láka našich a zahraničných turistov vlastnými očami zhliadnuť historické pamiatky a byť práve v tej prírode, čo dýcha z knižky. Keďže táto publikácia napomáha rozvoju turizmu na Slovensku, naša firma sa rozhodla venovať knižku „Ukážem Ti Slovensko“ našim obchodným partnerom ako prezentačný darček s pridaním nášho loga. Partneri môžu byť milo prekvapení týmto netradičným a pritom užitočným darčekom.
Knižke prajem úspešný štart do sveta, veď už v batožine členiek svetovej asociácie podnikateliek po konferencii
v St. Peterburgu dorazila okrem Ruska aj do Nemecka, Chorvátska, Talianska, Kamerunu. Je zaujímavá obsahom i formou, preto môže smelo reprezentovať Slovensko v mnohých ďalších krajinách.

Mária Karlubíková, konateľka Klartec, spol. s r. o., Trnava

Viac referencií nájdete aj na tomto linku

 

Vznik Ukážem Ti Slovensko II

Knižka je priamym pokračovaním Ukážem Ti Slovensko I, ktorú čitatelia vyhlásili za Najmilšiu knižku o Slovensku a ako vecný súhrnný materiál o Slovensku v skratke. Pokračovanie bolo doplnené o 28 nových strán a tak knižka obšírnejšie predstavuje rozmanitosti krajiny.

Ukážem Ti Slovensko I a II sú výsledkom početných ciest a hľadaní Bohom zabudnutých miest v našej krajine. ,,Pri jej vzniku som vychádzala zo svojích dlhoročných skúseností pri tvorbe poznávacích pobytov pre cestovateľov zo Slovenska a z rôznych zahraničných krajín. Obsah nie je zameraný na úzko špecializované turistické skupinu, cieľom je privábiť rodiny s deťmi a cestovateľov, ktorí si chcú urobiť základný obraz o našich skvostoch,“ hovorí autorka knihy, Gabriela Revická.

,,V cestovnom ruchu pôsobím od roku 1996 a moja spoločnosť sa od začiatku špecializovala len na slovenský vidiek. Považujem sa za promotérku slovenského vidieka, pracujem aj ako lektorka v službách cestového ruchu. S radosťou prijímam nové tipy a vaše podnety k pokračovaniam, som presvedčená, že i v objavenom je stále čo objavovať.“

Ďalej k objednávke…

Príbeh knihy

,,Keď som začínala pracovať s ubytovateľmi a zaoberala som sa problematikou ubytovacích zariadení a úrovňou ich služieb, pomáhala mi pani Sára, zahraničná konzultantka pre cestovný ruch. S manželom precestovali spolu takmer celú Európu. Predstavovala som jej chaty a penzióny v rôznych regiónoch Slovenska a ona mi objasňovala predpoklady zmien, ktoré veľmi efektívne ovplyvňovali vývoj mojej cestovnej agentúry a kancelárie. Aj keď nás čakalo veľa práce v rámci školení ubytovateľov a ľudí v oblasti cestovného ruchu (napokon som realizovala aj celonárodné školenie podporené fondom z EÚ), spoznávanie krajiny a Sárine pohľady ma neskutočne motivovali. Často sa ma pýtala, kde máme turistov alebo prečo nie sú naše pekné atrakcie propagované tak, aby privábili hostí z okolitých krajín. Pri každom jej odchode sme si zhrnuli, akú časť Slovenska jej ukážem pri jej najbližšej návšteve. ,Ukážeš mi Slovensko?´ spýtala sa ma. ,I will show you Slovakia,´ odpovedala som spokojne. Aj vďaka jej nadšeniu s miestami, ktoré som jej predstavovala som si uvedomovala, že by bolo užitočné predstaviť Slovensko viacerým,“ spomína autorka knihy.

Ukážem Ti Slovensko II sa dostalo priamo k Dannovi Brawnovi, a to od krstnej mamy druhej časti, Júlii Kravcovej, našej prvej slovenskej navigačnej dôstojníčke (Júlia naviduje devätnásť poschodovú loď s takmer šesťtisíc pasažiermi).

 

Čitatelia knižky rozmiestnili do: Írska, Veľkej Británie, Indie, Čiernej Hory, Nemecka, Ruska, Ukrajiny, Českej republiky, Maďarska, Grécka, Bosny, Austrálie, do viacerých štátov USA (Massachusetts, Aljaška, New York), Filipín, Karibiku, Kanady, Nórska, Belgicka, Holandska…

Trnava - Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická

Tvoja knižka ‚Ukážem Ti Slovensko‘ sa nám veľmi páčila. Vidno, že bola dobre premyslená keď si ju dávala dokopy. V malom priestore si ukázala nesmierne veľa zaujímavých miest na Slovensku s možnosťou okamžitého prehľadu
s pripojenými mapkami, kde sa ktoré atrakcie nachádzajú. Niečo pre každú chuť, vyžarujúc osobným sprevádzaním na každej strane s fascinujúcimi zaujímavosťami, reflektujúc Tvoju lásku pre Slovensko. To všetko vo vysokej kvalite, od fotografii a tlače do prekladu.
‚A MUST‘ pre každého zahraničného návštevníka.“
Prajeme Ti veľa úspechov vo vydavaní ďaľších knižiek.

Pán a pani Keith a Zlatka Stubbs

Vážená pani Revická, Práve dnes nám doručili od Vás knihu Ukážem Ti Slovensko II. Najmilšia knižka o Slovensku. Zo srdca Vám chcem poďakovať. Je veľmi pekná. Ja ju vidím po prvý krát. Nevidel som ani 1.diel. To bude asi tým, že už som niekoľko rokov tu v Taliansku. Ale môj kolega z našej redakcie mi povedal, že on vlastní prvý diel. Ešte raz Veľká vďaka. Príjemný večer.

Jozef Sofranko SJ Vedúci Slovenskej redakcie Vatikánsky Rozhlas


Viac referencií nájdete aj na tomto linku

Ako kúpim knihu o Slovensku v elektronickej verzii?

Po vyplnení objednávky obdržíte podklady k úhrade platby. Akonáhle nám budú peniaze pripísané na účet, pošleme Vám prístup k formátu PDF platný pre Váš počítač.

Kde sa dajú kúpiť knihy o Slovensku  tlačenej verzii?

Ukážem Ti Slovensko I aj II nájdete v sieti Panta Rhei Slovensko, v internetovom kníhkupectve www.martinus.sk, v kníhkupectve Pergamon v Senci, na www.knihomol.sk a v ďalších vybratých kníhkupectvách.

Ak máte záujem o kúpu knihy vo vyššom počte, ponúkame ich v nasledujúcih zľavách:

nad   10ks – 25%

nad   11ks – 35%

nad   51ks – 45%

nad 100ks – 50%

Uvedené zľavy platia z pultových cien. Na otázky súvisiace s distribúciou a s predajom vám radi odpovieme.

Skalica - Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická

Kniha sa mi veľmi páči, lebo nie je preplnená zbytočnými zdĺhavými informáciami. Sú v nej vyzdvihnuté naozajstné krásy Slovenska publikované -nie z komerčného pohľadu. V knihe som našla nápady, ktoré sa dajú použiť pre moje súkromné návštevy zo zahraničia. Veľmi vyzdvihujem, že všetky takmer nápady sú v autom dojazdovej vzdialenosti cca do jednej hodiny. Určite sú na Slovensku aj nádherné miesta v dojazde viac ako 150 km od Bratislavy, prípadne Viedne. Naneštastie lietadlá zo zahraničia po vačšine pristávajú v Bratislave. Mnoho zahraničných turistov chodí
na predĺžené víkendy, nemôžu a ani nechcú stráviť polovicu času v aute. Tiež oceňujem formát knihy, a to, že nie je viazaná v tvrdej väzbe. Je to publikácia malá, vhodná do auta, sú v nej fotky zo života, ktoré je možné naozaj zažiť a vidieť (nie ako napr. západ slnka na Gerlachovskom štíte, ktorý je síce krásny ale ja sa tam s mojimi návštevami určite nikdy nedostanem). Cena je vynikajúca, že si ju môže dovoliť aj chudák študent.

Simona Bulíková, manažerka a podnikateľka, pôsobiaca vo Veľkej Británii 10 rokov

Viac referencií nájdete aj na tomto linku
 

Chcete byť spoluautorom knižky o Slovensku?

Ak máte pekné fotografie o Slovensku a radi by ste sa stali spoluautormi knihy o našej krajine, neváhajte nás kontaktovať. Špeciálne zaujímavé sú naše ponuky pre školy a študentov. Kontaktujte nás, pošleme vám viac informácií.
 

Objednávka knihy v PDF

  Meno a priezvisko*

  E-mail*

  Ulica*

  PSČ*

  Obec/Mesto*

  Štát*

  IČO (len firmy)

  IČ-DPH (len firmy)

  Odkiaľ ste sa dozvedeli o knihe?*

  Objednávam verziu*

  Vaša poznámka*

  Po odoslaní – email s info o platbe – pošlem konkrétny email

  Citáty z knihy o Slovensku

  Na Slovensku môžete ryžovať zlato, okúpať sa v slanej liečivej vode, navštíviť baňu, zájsť do pralesa, obsolvovať zbojnícky prepad, bezplatne vstúpiť na posvätné pútnické miesta, prechádzať sa v kamennom mori, dotknúť sa historických hradieb bez sprievodcu a vstupného, pártrať po slávnej Bátoričke, ochutnať tie isté bryndzové halušky v rôznych krajoch a predsa budú všade iné…

  Až 6 lokalít Slovenska je zapísaných do zoznamu UNESCO, máme 150 stredovekých hradov, 9 národných parkov, 14 prístupných jaskýň a rôzne vzácne svetové unikáty…

  Chcete darovať knihu s vlastným príhovorom?

  Vyhotovíme Vám špeciálnu verziu knihy o Slovensku s Vašim príhovorom. Cena takejto verzie je závislá od nákladu. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytneme emailom alebo osobne.

  Ďalej k objednávke…

  Besedy o knihách autorky

  V prípade záujmu o besedy o knihe Ukážem Ti Slovensko alebo iné autorkine aktivity ponúkame nižšie uvedený kontakt. Gabriela Revická sa venuje aj písaniu beletrie (Momenty zo života vydatej ženy, vydavateľstvo Talentum, píše aj pod pseudonymom), organizuje kurzy tvorivého písania s inými autormi a je porotkyňou literárnej súťaže vydavateľstva Tatran . Je motivátorkou a konzultantkou pre začínajúce podnikateľky so zameraním na on-line podnikanie (www.e-zeny.sk). Pri svojich konzultáciách čerpá najmä zo svojej podnikateľskej praxe. Jednou z jej nosných firiem je www.tricio.sk známa aj pod názvom Vypnite.sk.

  Ukážem Ti Slovensko II. - Gabriela Revická - zadná strana

  O krstoch knihy a o knihe v médiách

  Krstnou mamou Ukážem Ti Slovensko I bola naša premiérka, pani Iveta Radičová – viac

  Krstnou mamou Ukážem Ti Slovensko II bola prvá slovenská navigačná dôstojníčka, Júlia Kravcová – viac

  Kontakt

  gabi@e-zeny.sk, 0905 654 159

  Comments are closed.